#logo #branding #webdesign #cms #seo
Když má logo a identita příběh
K projektu tvorby identity jsme byli přizváni v době, kdy restaurace byla ještě místností bez omítky. Měli jsme tu čest vidět proces rekonstrukce úchvatné vily, která kdysi dávno patřila výrobnímu řediteli firmy Baťa ve Zlíně. Při tvorbě identity jsme hledali něco typického, s čím bychom si mohli vilu spojit. Nechtěli jsme však narazit na prvky, které najdete přímo na budově, těmi se můžete kochat osobně. A když jsme seděli a přemýšleli pod jednou krásnou starou borovicí, která dominuje vstupu do areálu, měli jsme jasnou představu. Přestože nám trvalo desítky hodin, než jsme logo dostali do opravdu detailní podoby, se kterou jsme byli spokojeni, mohli jsme ho aplikovat na všechny materiály
Vinný lístek, šaty na míru pro personál a kuchyni, vlastní razítko pro logo
Vlastní aplikace loga a vypracování identity nebylo jen o ztvárnění, ale také o správné volbě materiálu. Každý ví, že „šaty dělají člověka“, ale málokdy se to podaří dotáhnout do elegantního konce. Ve spolupráci se známým módním návrhářem se nám podařilo dostat logo a vybraný font na oblečení všech zaměstnanců. Samotné logo jsme umístili v podsvícené podobě do vstupní haly a ve zlaté ražbě na kancelářské papíry.
Jak vyřešit aplikaci loga v jeho nenápadné, decentně reliéfní podobě? Jednoduše – s klientem jsme si nechali vyrobit razítko na embosování loga, které dokáže zanechat krásný detail na jemném papíře. Tím se dosáhne úžasné flexibility při práci s každodenními změnami, které restaurace pravidelně zažívají.
Práce byla dokončena správnou volbou jasně identifikovatelného papíru a koženého obalu jídelního lístku.
Dobrá webová stránka má svoje vlastné fotografie
Webové stránky La Villa jsme navrhli nestandardním způsobem. Originální pasparta kolem webu má přenést emoci držení jídelního lístku, listování knihou a přenést tak atmosféru prostoru restaurace do chladného online světa.
Abychom si usnadnili práci, ve spolupráci s fotografem Ondrou Valem jsme s klientem získali úžasné fotografie, s jejichž pomocí se zbytek webu navrhl sám.
Google Analytics, reklamy, remarketing, newsletter a domácí úkoly při spuštění webových stránek
Nejtěžší částí každého projektu je vždy závěr. Jste na 98 % a už se vám nechce tlačit nové věci. A právě tady jsou poslední 2 % klíčová, protože jsou mostem mezi statickým a životním webem. Vytvoření a propojení základních účtů, nastavení sběru dat, vypsání e-mailových adres pro newsletter, správce cookies tagů pro potřeby ochrany osobních údajů, responzivita, nastavení FB profilu, profilu na Trip Advisoru, instagramového účtu – to jsou věci, které jsou v konečném důsledku jen mechanickým úkonem, ale přesto – kolikrát vidíme, že to ve světě webu není dotažené?
Dali jsme si na to pozor, a proto dnes s restaurací La Villa pokračujeme ve spolupráci na dalších projektech a kampaních v online i offline prostředí.
Online strategie má také offline zprávu
Pokud chcete zjistit, jak úspěšná je vaše strategie online kampaně, musíte se zaměřit nejen na konverze a návštěvnost, ale také na velmi všední věci – například zda vás místní obyvatelé vůbec znají. Je sice hezké, když zachytíte všechny uživatele internetu a Facebooku ve Zlíně a okolí, ale to nestačí.
Nejsme zastánci billboardů, ale jeden pěkný a přehledný billboard na hlavní třídě dělá divy. Zároveň se musíte postarat o to, abyste se stali ikonou svého města, a k tomu online nestačí. PR články v místním tisku, rozhovory s klíčovými osobnostmi ve městě, „mystery shopping“ – dotazování se lidí ve městě, „že hledáte takový a takový podnik“, zda vás vůbec znají… Pokud ano – co si o vás myslí? Dejte o sobě vědět všem, kteří mají a nemají. Člověk, který k vám přijde jen jednou za rok, protože se chce pohostit, musí vědět, že existujete.
Marketing je každodenní dřina. Není snadný, ale přináší ovoce – v tomto případě božské Foie Gras.